492263-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Konsulttjänster för transportsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för tekniska konsulttjänster Assessorer för spårvägsbanan
Referensnummer: 6114/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster avseende Assessorer till stöd för trafikkontorets process ”Säkerhetsstyrning och dess kontroll”, i samband med ny- och ombyggnadsprojekt av spårvägsbanan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311230 Järnvägsingenjörstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71631470 Inspektion av järnvägsspår
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen