2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS: SCADA, DCS och NIS med tillhörande system, komponenter och tjänster
Beskrivning: Ett dynamiskt inköpssystem avseende SCADA, DCS och NIS med tillhörande system, komponenter och tjänster.
Föregående meddelande: 485802-2022
Intern identifierare: 22/7
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 42961000 Manöver- och styrsystem, 42961200 SCADA eller motsvarande system, 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000