Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-learningtjänster
Referensnummer: UH-2018-282
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter inbjuder tillsammans med Linköpings kommun in till att lämna anbud i upphandling av tjänster inom området för e-lärande (e-Learning). Upphandlande myndighet avser att teckna ett ramavtal med tre (3) leverantörer för avrop genom fastställd rangordning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 80420000 E-lärande, 79632000 Utbildning av personal, 80000000 Undervisning och utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen