See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avtal om varuautomater i AB Storstockholms lokaltrafiks resenärsmiljöer
Beskrivning: Upphandling genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering av tjänstekoncession för varuautomater i kollektivtrafiken i Stockholm med syfte att upprätthålla krav om god resenärsservice för perioden mellan innevarande avtals utgång fram till ikraftträdande av nytt avtal.
Intern identifierare: TN 2026–0432
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen görs med stöd av 8 kap. 3 § andra punkten lag (2016:1147) om upphandling av koncessioner (LUK).
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 42933300 Automater för försäljning av varor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000