Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal måleri
Referensnummer: 20/0373
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45261221 Målning av tak
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för tre entreprenörer i rangordning gällande måleritjänster för AB Botkyrkabyggen inkl. dotterbolags räkning. Löptiden avser 2 år med rätt att förlänga 1+1 år.
Mervärdesavdrag för fossilfri från 20 % av fordonspark medges.
Takvolym totalt 55 MSEK.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 55 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261221 Målning av tak, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442121 Målning av byggnadsverk, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen