492420-2021 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Tjänster för allmän säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: A 21-005 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75241000 Tjänster för allmän säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bevakningstjänster med tillhörande kringtjänster för succeciva avrop inom samtliga nedanstående delar:
- Områdesbevakning, rondering med bil
- Fastighetsjour med larmryck
- Stationär bevakning
- City-ronderande väktare
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75241000 Tjänster för allmän säkerhet, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar bevakningstjänster med tillhörande kringtjänster för succeciva avrop inom samtliga nedanstående delar: