Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulttjänst: Projektledare VA
Referensnummer: Ks 455/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebro kommun inbjuder till ramavtalsupphandling avseende tekniska konsulttjänster i form av projektledning för arbeten inom VA.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen