492433-2021 - ResultatSverige-Härnösand: IT-tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsulter
Referensnummer: 20RS10672
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till att komma in med ansökan om att delta i Dynamiskt Inköpssystem (DIS) avseende IT-konsulter.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av konsulttjänster inom IT eller med anknytning till IT enligt beskrivning i detta dokument med bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen