492486-2019 - ResultatSverige-Skillingaryd: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städentreprenad Furugården, Sörgården, Jupiter m.m
Referensnummer: UH 2019/036
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaggeryds kommun upphandlar städtjänster till Furugården Vaggeryd, Sörgården i Skillingaryd, Jupiter i Skillingaryd, Hemtjänst lokalerna i Vaggeryd, FUT lokaler och Ungdomsmottagningen i Skillingaryd
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen