Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vvsmateriel
Referensnummer: UPPH2018-0294
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser leverans av vvsmateriel, för successiva leveranser, till Region Uppsalas verksamhet
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42130000 Kranar, ventiler och liknande anordningar, 44115200 Sanitets- och värmematerial, 44162100 Rörledningsmaterial, 44163000 Rörledningar och armatur, 44411000 Sanitetsgods
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen