492512-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Managementtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Managementutveckling.
Referensnummer: 17/154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79420000 Managementtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget kommer huvudsakligen avse rådgivning till bolagets ledning men kan även omfatta att självständigt driva vissa frågor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Efterfrågade kompetensområden är:
• Stadsutveckling i konsortieform.
• Fastighetsförvärv/försäljning.
• För bolaget övriga relevanta managementuppdrag.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet.
Jönköpings kommun, Södra Munksjön Utvecklings AB (Beställaren), inklusive dotterbolag, inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende Managementutveckling.
Planerad avtalsstart är 2017-11-01.