492513-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Byggservice, Sverige (flera olika anbudsområden)
Referensnummer: 18/90
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar byggservicearbeten avseende planerat- och avhjälpande underhåll samt akuta åtgärder
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Byggservice Alnarp, Lund och Malmö
Del nr: 1-18
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggservice Borås
Del nr: 2
Ramavtalet omfattar byggservicearbeten avseende planerat- och avhjälpande underhåll samt akuta åtgärder i Akademiska Hus fastigheter
Planerad avtalslängd: 4 år
Prognos avropad volym under 4 år: 24 000 000
Byggservice Gävle
Del nr: 3
Prognos avropad volym under 4 år: 20 000 000
Byggservice Göteborg
Del nr: 4
Prognos avropad volym under 4 år: 28 000 000
Byggservice Karlstad
Del nr: 5
Prognos avropad volym under 4 år: 36 000 000
Byggservice Kristianstad
Del nr: 6
Prognos avropad volym under 4 år: 8 000 000
Byggservice Linköping
Del nr: 7
Prognos avropad volym under 4 år: 19 200 000
Byggservice Luleå
Del nr: 8
Byggservice Norrköping
Del nr: 9
Prognos avropad volym under 4 år: 4 800 000
Byggservice Skövde
Del nr: 10
Byggservice Strömstad och Fiskebäckskil
Del nr: 11
Prognos avropad volym under 4 år: 4 000 000
Byggservice Umeå
Del nr: 12
Byggservice Örebro och Grythyttan
Del nr: 13
Byggservice Uppsala
Del nr: 18
Prognos avropad volym under 4 år: 80 000 000