See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter till bygg- och markentreprenader - Byggledare, Projektledare, Kvalitetsansvarig, Besiktningsman
Beskrivning: Ramavtal för successiva avrop av konsulttjänster avseende bygg- och markentreprenader. Byggledare, Projektledare, Kvalitetsansvarig och Besiktningsman.
Föregående meddelande: 080260-2023
Intern identifierare: VMR 2023/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Konsultområde 1 Byggledare senior
Beskrivning: Uppdraget omfattar och avser successiva avrop av tekniska konsulttjänster för förvaltningen av beställarens fastigheter och investeringsprojekt
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Konsultområde 2 Byggledare junior
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Konsultområde 3 Projektledare senior
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Konsultområde 4 Projektledare junior
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Konsultområde 5 Kvalitetsansvarig
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Konsultområde 6 Besiktningsman
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Generell Del
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Generell Del (2)