492557-2019 - ResultatSverige-ESKILSTUNA: Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering utbildningslokaler
Referensnummer: 2458/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser nybyggnad av lokaler för utbildning och genomförande av teknisk tjänst inklusive teknisk försörjning och rangerytor.
Uppdraget omfattar projektering av handlingar för beställarens upphandling av en utförandeentreprenad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Projektet avser nybyggnad av lokaler inklusive och rangerytor.