49256-2022 - ResultatSverige-Vellinge: Eldistribution
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elupphandling
Referensnummer: 21/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65310000 Eldistribution
II.1.4.
Kort beskrivning
Vellinge kommun, org.nr 212000-1033, Vellinge Kommunlokal AB, org.nr 556180-4252 och Vellingebostäder AB, org.nr 556705-1809, Beställaren, inbjuder Er att lämna anbud avseende fysiska leveranser av el till fastigheter och kommunal verksamhet, med möjlighet till fast pris produkt.
Beställaren avser att upphandla fysiska elleveranser, med möjlighet till fysiska fast priser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09310000 Elektricitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen