492584-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Område Enköping/Uppsala Ledning och besiktning
Referensnummer: 750/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket inbjuder er att lämna ansökan för att för att få avge anbud i Fortifikationsverkets upphandling avseende ramavtal ledning och besiktning inom område Enköping/Uppsala. Avtalet är avsett för Fortifikationsverkets lokala verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71541000 Byggteknisk projektledning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 71631480 Vägbesiktning, 76600000 Besiktning av rörledningar, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90491000 Besiktning av avlopp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen