49259-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Byggledare drift och underhåll för öppningsbara broar Göta älv inom region väst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledare drift och underhåll för öppningsbara broar Göta älv inom region väst
BeskrivningKonsultuppdraget gäller byggledare för öppningsbara broar i Göta Älv i Västra regionen för pågående samt kommande reparations- och underhållsåtgärder inom nedan nämnda område. I uppdraget ingår bland annat att agera byggledare för åtgärder inom drift och underhåll samt större underhållsåtgärder som upphandlas separat.
Intern identifierareKOM-419797
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareByggledare drift och underhåll för öppningsbara broar Göta älv inom region väst