492601-2019 - ÄndringSverige-JÄRFÄLLA: Sjukskötersketjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beredskapstjänster HSL
Referensnummer: Son 2019/110 Än 2019/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beredskapstjänster HSL avseende sjuksköterska nätter och kvällar inom Järfälla kommun, Vård och omsorg.
Akuta och planerade hälso- och sjukvårdsinsatser – vid vård- och omsorgsboendena, LSS-boenden och boenden inom socialpsykiatrin i Järfälla kommun.