See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem IT-konsulttjänster, SLL1670
Beskrivning: Region Stockholm vill med denna Ansökningsinbjudan bjuda in leverantörer att lämna Anbudsansökan i ett dynamiskt inköpssystem av IT-konsulttjänster. Ett dynamiskt inköpssystem är en elektronisk metod för upphandling. Ett dynamiskt inköpssystem följer reglerna om selektivt förfarande, närmare bestämmelser som reglerar dynamiska inköpssystem finns i 8 kap. LOU.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: IT-Resurs kategori – Användbarhet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: IT-Resurs kategori – Arkitektur
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: IT-Resurs kategori – Informations- och IT-säkerhet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: IT-Resurs kategori – Ledning & styrning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: IT-Resurs kategori – Systemutveckling
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: IT-Resurs kategori – Test
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: IT-Resurs kategori – Verksamhetsutveckling & krav
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: IT-Resurs kategori – Drift & Support
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: IT-Uppdrag kategori – Förstudier och utredningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: IT-Uppdrag kategori – Systemutveckling och systemintegration
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: IT-Uppdrag kategori – Business Intelligence
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: IT-Uppdrag kategori – Informations- och IT-säkerhet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: IT-Uppdrag kategori – Big Data och avancerad analys
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: IT-Uppdrag kategori – IT Drifttjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132993:Lot:14