49263-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Andra samhälleliga och personliga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Feriejobbsplatser ungdomar 14-20 år
Referensnummer: AMN-2021-00151
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala Kommun upphandlar feriejobbsplatser för ungdomar 14-20 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 51000000 Installation (utom programvara), 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 64000000 Post- och telekommunikationstjänster, 65000000 El-, vatten- och energiverk, 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster, 76000000 Tjänster för olje- och gasindustrin, 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 80000000 Undervisning och utbildning, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen