Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningstjänster och enkätverktyg
Referensnummer: 18/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebrobostäder AB (ÖBO) inbjuder er att inkomma med ansökningar om att erhålla förfrågningsunderlaget till upphandlingen av undersökningstjänster och enkätverktyg. De krav och villkor som gäller för ansökningsförfarandet framgår av detta underlag med bilagor.
Upphandlingen omfattar tjänster som stödjer ÖBO i hela processen från syftesformulering till genomförande av undersökning och efterföljande förändringsarbete.
Upphandlingen genomförs via ett selektivt förfarande enligt LOU.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79311100 Utformning av undersökningar, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen