492653-2023 - ÄndringSverige-Vällingby: Låssmedstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och avhjälpande underhåll av lås och larm
Referensnummer: SB 2022/583
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar drift och avhjälpande underhåll lås och larm, servicestation samt projekt upp till 250 000 kr och en leverantör kommer antas. Uppskattad volym 40 000 000 kr för 4 år och takvärde 48 000 000. Avtalsområdet omfattar både varor och tjänster.