Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bröstproteser 2023
Referensnummer: 2023-110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33184400 Bröstproteser
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser successiva leveranser av bröstproteser till Region Kalmar län enligt beskrivning i Kravspecifikation och Avtalsmall. Denna upphandling kommer att ligga till grund för ett ramavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen