See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ungdomar som resurs inom äldreomsorgen
Beskrivning: Upphandlingen avser leverera en tjänst där unga personer ska arbeta med att aktivera omsorgstagarna på särskilt boende samt trygghetsboende i Växjö Kommun och därmed förhöja livskvalitén hos omsorgstagarna. Tjänsten ska utföras på helger av ungdomar som är anställda hos Utföraren utan att ersätta personalens arbetsuppgifter. Ordinarie personal ska inte vara involverad i aktiviteterna utan dessa ska planeras, arrangeras och utföras i sin helhet av Utförarens personal.
Intern identifierare: ON 2024-00021
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Prismatris
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: MALL, Växjö kommun
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: MALL, Växjö kommun (1)