49276-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för transportsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafikutredning och gatuprojektering
Referensnummer: T2019-02493
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafikkontoret avser att genomföra en ramavtalsupphandling som inkluderar hela eller delar av följande områden:
— Trafikutredning
— Gatuprojektering
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311220 Vägingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen