492975-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Byggledare Järnväg (mark- och anläggningsteknik) till projekt Fyra Spår Uppsala
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledare Järnväg (mark- och anläggningsteknik) till projekt Fyra Spår Uppsala
BeskrivningUppdraget är ett konsultuppdrag som omfattar att vara delaktig i planering av produktionsskedet samt verka som byggledare för både väg- och järnvägsrelaterade projekt. Detta innebär att konsulten kommer att arbeta som resursförstärkning i beställarens projektorganisation. Uppdraget ska utföras av en person. Stationeringsort är på projektkontoret i Uppsala, men två dagar per månad samlas projektorganisationen på projektkontoret i Solna.
Intern identifierareKOM-421020
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUppdraget är ett konsultuppdrag som omfattar att vara delaktig i planering av produktionsskedet samt verka som byggledare för både väg- och järnvägsrelaterade projekt. Detta innebär att konsulten kommer att arbeta som resursförstärkning i beställarens projektorganisation.
Intern identifierareByggledare Järnväg (mark- och anläggningsteknik) till projekt Fyra Spår Uppsala