493009-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsarbeten: tunnelförstärkningar – Ramavtal utförande underhåll jvgstunnlar i Sthlms län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal utförande underhåll jvgstunnlar i Sthlms län
BeskrivningEntreprenaden omfattar underhållsåtgärder av järnvägstunnlar i region Östra. Objekten är belägna inom Stockholms län.
Intern identifierareKOM-420378
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221248 Byggnadsarbeten: tunnelförstärkningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal utförande underhåll jvgstunnlar i Sthlms län