493034-2019 - ÄndringSverige-KÄVLINGE: Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal gällande leverans av VA-rör, detaljer -utrustning och teknisk armatur
Referensnummer: 19/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Kävlinge kommun, Sektor samhällsbyggnad, VA-avdelningen inbjuder er till att lämna anbud avseende upphandling av ramavtal gällande leverans av VA-rör, -detaljer, -utrustning och teknisk armatur.
Kävlinge kommuns VA-avdelning har erfarenhetsmässigt återkommande behov av rubricerade tjänst avseende inköp av varor och utrustning såsom VA-rör, - detaljer, - utrustning och teknisk armatur mm.