2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av klientdatorer och tillbehör
Beskrivning: PTS har behov av att etablera en långsiktig avtalsrelation med en Leverantör för att tillgodose myndighetens behov av klientdatorer och tillhörande tillbehör. Upphandlingen omfattar leverans av bärbara datorer samt relevanta kringprodukter såsom skärmar, dockningsstationer och övrig utrustning som krävs för en fullt fungerande arbetsplats.
Intern identifierare: 26-10355
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000