Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1147 - IT-stöd för styrning och ledning Till Katrineholms kommun och Gnesta kommun
Referensnummer: TI 2022-1147
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar system gällande IT-stöd för styrning och ledning till Katrineholms kommun och Gnesta kommun enligt förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 48810000 Informationssystem, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen