493290-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Pannhus Huskvarna fördelningsstation
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelPannhus Huskvarna fördelningsstation
BeskrivningDenna entreprenad innefattar mark- och grundläggningsarbeten samt nytt hus, se vidare ansökningsinbjudan. Upphandlingen genomförs i enlighet med Lag (2016:1146) om upphandling inom försörjningssektorerna med ett förhandlat förfarande.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105905:Lot:1