493334-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Allmänna offentliga tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ärendehanteringssystem för föreningsstöd idrottsförvaltningen
Referensnummer: 2.3.2/2022/1183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75110000 Allmänna offentliga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Idrottsförvaltningen ämnar upphandla ett modernt och ändamålsenligt verksamhetssystem för att hantera och administrera ansökan med redovisning och handläggning av föreningsstöd som hanteras och tillhandahålls av idrottsförvaltningen. Det nya verksamhetssystemet ska stödja hela processen från uppläggning av stöd med kopplade regler, ansökan och redovisning, handläggning, beslut, utbetalning till uppföljning av stöd.