493360-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnation av avfallsanläggning – Färgsortering 2.0 Partnering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärgsortering 2.0 Partnering
BeskrivningUpphandlingen avser totalentreprenad med arbetsformen partnering för om- och nybyggnation av optiska sorteringen och finsorteringen på Lilla Nyby avfallsanläggning i Eskilstuna.
Intern identifierareUH 24-28
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222100 Byggnation av avfallsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45213270 Bygg- och anläggningsarbeten: återvinningsanläggning, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerella krav