493388-2023 - ResultatSverige-Tingsryd: Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kulturskola
Referensnummer: 23-005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift av kulturkurser för barn och unga från förskoleklass till och med vårterminen man fyller 19 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Musik
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudslämnaren ges möjlighet att lämna anbud och teckna avtal på ett, flera eller samtliga
ämnen/kategorier. Varje ämneskategori kommer utvärderas var för sig och kontrakt kommer
tecknas med 1 st leverantör per ämneskategori.
Del nr: Teater
Del nr: Bild o Film
Del nr: Dans
92342000 Dansundervisning