Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dental förbrukning Rengöring utrustning
Referensnummer: FTV230023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården Skåne AB (Beställaren) inbjuder till anbudsgivning avseende Dental förbrukning rengöring för utrustning. Omfattande varugrupperna Heka Unit, KaVo Unit, Diskbänksavskiljare, Ultraljudsbad, Autoklav och DAC.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen