Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av Orrholmens förskola
Referensnummer: TFN-2019-5917
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny förskola som byggs i två plan, byggnaden ska innehålla åtta avdelningar med tillhörande mottagningskök och personaldelar. Rivning av befintliga byggnader och anläggningar på fastigheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 48 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen