493478-2023 - ResultatSverige-Bjuv: Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styr- och reglerteknik, Ventilation, Värme och Sanitet - Teknisk konsult 2023 - Bjuv
Referensnummer: 23/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar tekniska konsulttjänster för Bjuvs kommun. Upphandlingen är uppdelad i tre delområden: 1. styr- och reglerteknik, 2. ventilation, 3. värme och sanitet. Uppdrag kan omfatta bland annat utredningar, planering, projektering, beräkningar, besiktningar inom fastighet. Konsulter ska kunna arbeta självständigt, såväl som tillsammans med kommunens tekniska enhet, andra konsulter och nyttjare.
Inbjudan
Bjuvs kommun inbjuder er att inkomma med anbud enligt nedan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen