Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Förfrågan om information inför upphandling av Livsmedel frukt, grönsaker, rotfrukter, potatis
Referensnummer: 18/234
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Begäran om information inför upphandling av frukt, grönsaker, potatis och rotfrukter, bearbetade och obearbetade för Göteborgs Stad och deltagande kranskommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221000 Grönsaker, 03221100 Rotfrukter och rotknölar, 15330000 Beredda eller bearbetade frukter och grönsaker, 15331000 Beredda grönsaker, 15331100 Färska eller frysta grönsaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen