Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solskydd och markiser
Referensnummer: 17/383
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44115900 Solskydd
II.1.4.
Kort beskrivning
Solskydd, markiser och tillbehör
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende Solskydd och Markiser.
Omfattning
Upphandlingen avser solskydd såväl utvändigt som invändigt. Avtalet omfattar även tillbehör, reservdelar, montering samt reparation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39522100 Presenningar, markiser och jalusier, 39522130 Markiser, 45212190 Solskyddskonstruktioner, 45421144 Monteringar av markiser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen