493521-2018 - ResultatSverige-Finspång: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling bergskross och grusmaterial för Finspångs Tekniska Verk AB
Referensnummer: 6036
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av bergskross och grusmaterial för Finspångs Tekniska Verks verksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14212110 Grus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen