493535-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Tyngre motorfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grävmaskiner och hjullastare.
Referensnummer: 2017/0900-VKF-061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av en fabriksny hjullastare och 2 fabriksnya grävmaskiner samt service, underhåll och reparation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144700 Nyttofordon, 34144710 Hjullastare, 43262100 Mekaniska grävmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen