493536-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spol- och slambil TK 183.
Referensnummer: UH-2017-282
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en lastbil med spol-och slam aggregat/tank enligt kravspecifikationerna.
I upphandlingen finns 2 prisgrupper, prisgrupp 1 en lastbil 3 axlad och prisgrupp 2 lastbil 4 axlad.
Vid utvärdering kommer endast en prisgrupp gå vidare till slutlig utvärdering allt beroende på vilka lastvikter kommunen får per fordonmodell.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 44611420 Slamtankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen