493566-2020 - PlaneringSverige-Uppsala: Smedtjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Smidesarbeten
Referensnummer: KSN-2020-01063
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71550000 Smedtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44316500 Smide, 44316510 Grovsmide, 71550000 Smedtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen