493580-2022 - ResultatSverige-Lerum: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av Hedegårdens särskilda boende
Referensnummer: KS19.458
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift av särskilt boende enligt 5 kap 5 § socialtjänstlagen, Hedegårdens särskilda
boende.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen