493615-2020 - KonkurrensutsättningSverige-ÖREBRO: Redovisning och revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: Ks 990/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning på upphandling av Revisionstjänster
Örebro kommun och kommunens bolag inbjuder genom kommunens revisorer anbudsgivare att lämna anbud på sakkunnigt biträde till kommunens revisorer enligt nedan angivna uppdragsbeskrivningar. Upphandlande myndighet är Örebro kommun vad gäller sakkunnigt biträde till kommunens revisorer för granskning av kommunens nämnder och styrelser samt respektive bolag vad gäller sakkunnigt biträde till lekmannarevisorerna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen