493698-2021 - ResultatSverige-Ljungby: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Harabergsområdet - nybyggnation förskola, särskilt boende, trygghetslägenheter och centralkök
Referensnummer: 1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggnation av förskola, särskilt boende, trygghetsboende och centralkök. Även rivning av befintlig förskola ingår i entreprenaden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111100 Rivning, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331230 Installation av kylutrustning, 45421000 Snickeriarbeten, 45421151 Montering av kompletta kök, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen