Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilerande hållare anpassade för papperspåsar för matavfallsinsamling
Referensnummer: 2018-0733
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala Vatten och Avfalls styrelse har beslutat att ge förslag till kommunfullmäktige om beslut att införa obligatorisk insamling av matavfall i papperspåsar. Ett godkännande beslut kommer att medföra ett behov av en ny typ av hållare som på ett tillfredsställande sätt underlättar hanteringen av matavfall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44616200 Avfallstunnor, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen