493751-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Nässjö: Väggbeklädnad av papper eller väggpapp
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färg & tapet
Referensnummer: 071-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39191000 Väggbeklädnad av papper eller väggpapp
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun bjuder in till att lämna anbud för färg, tapeter och tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39191000 Väggbeklädnad av papper eller väggpapp, 39224210 Målarpenslar, 44111000 Byggnadsmaterial, 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 44812400 Material för målning och tapetsering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen