493776-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Renoveringsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Entreprenader SFV Centrala Sthlm och SFV Regeringsbyggnader
Referensnummer: 2640/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453100 Renoveringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för entreprenadarbeten åt SFV Centrala Stockholm och SFV Regeringsbyggnader. Discipliner som avses är: Målerikonservering, Måleriarbeten, Fönsterrenovering, Glasmästartjänster, Stenkonservering, Trägolvarbeten, Kaj-arbeten, Ventilationsarbeten, Kyla, plåtarbeten inkl. takskottning, Solskydd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44115900 Solskydd, 45212190 Solskyddskonstruktioner, 45241100 Anläggningsarbeten för kajer, 45261310 Plåtslageri, 45432114 Läggning av trägolv, 45441000 Glassättning, 50112111 Plåtskadereparationer, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 92521220 Konservering av föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen