Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ismaskin
Referensnummer: D.nr. 2019/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37481000 Isbanemaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Vänersborgs kommun har behov av att köpa två stycken nya ismaskiner för att byta ut befintliga maskiner.
Upphandlingsförfarande
Öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling med förändringar och tillägg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37480000 Maskiner eller instrument för idrotts- och fritidsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen